Zlatý trojúhelník: Peking - Xian - Šanghaj Zájezdy Čína - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Čína

název zájezdu: Zlatý trojúhelník: Peking - Xian - Šanghaj


Země:
 
Čína
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: krátkodobý pobyt, za památkami
Strava: Polopenze
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 07.03.2018
Konec zájezdu: 14.03.2018
Počet nocí: 6
Průvodce: Anglicky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
63 250,- KčCena celkem za os.ve 3* hotelu
65 990,- KčCena celkem za os.ve 4* hotelu
1 490,- KčVolitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu)

Cena zahrnuje:
 
* letenku Praha – Peking - Xi´an - Šanghaj v optimální knihovací třídě
* veškeré letištní, palivové a bezpečnostní taxy
* ubytování ve 3* nebo 4* hotelech na bázi dvoulůžkových pokojů (jednolůžkový pokoj za příplatek)
* stravování: dle programu (snídaně, obědy)
* výlety uvedené v programu se soukromým anglicky mluvícím průvodcem
* přepravu mezi jednotlivými destinacemi a památkami
* veškeré vstupy do památek, muzeí apod.
* cestovní zdravotní pojištění
* zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:
 
* spropitné
* osobní výdaje
* vízum do Číny - na žádost zajistíme
* volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu): 1490,- Kč

Poznámka:
 
Klasický okruh Peking - Xian - Šanghaj


  

Další termíny


07.03.2018 - 14.03.2018 8 dní od 63 250,- Kč  
14.03.2018 - 21.03.2018 8 dní od 63 250,- Kč  
21.03.2018 - 28.03.2018 8 dní od 63 250,- Kč  
28.03.2018 - 04.04.2018 8 dní od 63 250,- Kč  
04.04.2018 - 11.04.2018 8 dní od 63 250,- Kč  
11.04.2018 - 18.04.2018 8 dní od 63 250,- Kč  
18.04.2018 - 25.04.2018 8 dní od 63 250,- Kč  

program zájezdu


1. den: PRAHA - PEKING
 Čína

Odlet z Prahy do Pekingu.

  

2. den: PEKING
 Čína

Po příletu přivítání na letišti naším místním partnerem a transfer do hotelu (check in 14.00 hod).

Odpoledne vás čeká prohlídka Náměstí Tian´anmen (s rozlohou přes 40ha je největším veřejným prostranstvím na světě) a Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, známý i pod názvem Zakázané město, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching.
Večeře: tradiční pekingská kachna.

Peking není jen moderní metropole, která se snaží udávat jednotný krok celé Číně, ale kupodivu i místem, kde můžete i dnes ve skrytu najít její původní tvář. Zejména staré hutongy, které mají atmosféru venkovského života, tak vzdáleného od rušných pekingských tříd, a které také bohužel pomalu a nenávratně mizejí z povrchu. Stará tržiště, kde můžete ochutnat cokoliv co létá, plave, chodí, leze a kde by se jistě každý entomolog zaradoval nebo systémem starých vodních kanálů, kde místní vysedávají, klábosí se sousedy a z malých misek upíjejí svůj Oolong.

  
   

   

3. den: PEKING
 Čína

Dnes se vydáte na jedno z největších lákadel Číny, jeden ze Sedmi divů světa a symbol čínské civilizace - Velkou čínskou zeď- starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba zdi byla vybudována za dynastie Ming v době od konce 14. do začátku 17. století. Podobná opevnění proti vpádům kočovných kmenů byla však budována již v dávnějších dobách. Zeď se táhne v ohromující délce cca 6000 km! V roce 2009 čínské úřady ohlásily, že byly nalezeny dosud neznámé zbytky čínské zdi. Celková délka zdi dnes tedy činí 8851 km.
Na cestě zpět do Pekingu navštívíte císařské hroby dynastie Ming a po příjezdu do Pekingu se zastavíte o Olympijského stadionu.

  
   

   

4. den: PEKING - XI´AN
 Čína

Dnes vás čeká prohlídka Letního palác - postaven byl v polovině 18. století, avšak přibližně o sto let později byl celý zničen a poté znovu vystavěn. Nachází se na návrší, které je omýváno jezerem. Patří k němu i rozsáhlé zahrady, které byly v roce 1998 spolu s palácem přiřazeny ke světovému dědictví. Později prohlídka tibetského chrámu Yonghe. Po prohlídce odjezd na letiště a přelet do Xi´an. Transfer do hotelu a ubytování.
Fakultativně tradiční čínská večeře ve stylové restuaraci.

  
   

   

5. den: XI´AN
 Čína

Dnes se vydáte na prohlídku majestátní 2200 let staré Terrakotové armády, ale ještě dříve navštívíte muzeum historie Shaanxi, první velké a velmi dobře zařízené státní muzeum se skvostnými sbírkami. Odjezd na prohlídku 2200 let staré hliněné armády v životní velikosti, prvního feudálního císaře Qin Shihuang. Nakonec se vydáte na prohlídku Velké pagody divoké husy, postavené již v roce 652. Zde jsou uloženy důležité buddhistické texty přinesené z Indie.
Přenocování v hotelu.

  
   

   

6. den: XI´AN - ŠANGHAJ
 Čína

Po snídani se vydáte na prohlídku starobylých hradeb, které jsou až 12 m vysoké a až 18 m. široké a obklopuje je příkop. Tento propracovaný obraný systém je jeden z největších na světě. Následuje prohlídka Velké mešity (extra poplatek za vstup) vybudované za dynastie Ming. Projdete se také kolem Zvonové a Bubnové věže, které se nachází v geografickém středu tehdejší říše, odtud vedly všechny cesty na sever, jih, východ a západ.
Odpoledne odlet do Šanghaje.

  
   

   

7. den: ŠANGHAJ
 Čína

Po snídani se s průvodcem vydáte na celodenní výlet. Začnete ve čtvrti Bund – s výhledem přes řeku Huangpu na prestižní Pudong, městskou čtvrť zaplněnou mrakodrapy, mezi kterými se vyjímá vysílač, nazývaný Perlová věž, nábřeží Bundu je lemované výstavnými výškovými budovami bank, obchodních společností a hotelů z počátku 20. století. Bund je dnes památkově chráněn a výstavba vyšších mrakodrapů v této oblasti není povolena. Dále si prohlédnete známou zahradu Yuyuan s tradičním čajovým domkem a podíváte sen na tradiční čínský trh Chenghuangmiao, postavený už v 15. stol. během dynastie Ming. Poté navštívíte Chrám jadeitového Buddhy z roku 1882 a den zakončíte na akrobatické show. Návrat do hotelu.

  
   

   

8. den: ŠANGHAJ - PRAHA
 Čína

Transfer na letiště a odlet do Prahy

  

Rozšíření pobytu o Datong a Pingyao - 4 dny / 3 noci
 Čína

1. den: Odlet z Peking do Datongu. (snídaně, oběd)
Až přiletíte do Datongu, ocitneme se rázem ve starodávném hlavním městě severní dynastie Wei. Datong leží západně od Pekingu a je to nejsevernější město provincie Shanxi. Nachází se v zajímavě zbrázděné krajině Datongské pánve. Datong byl založen v roce 200 př.n.l. v době vlády dynastie Han, nedaleko Velké zdi, za kterou se dnes rozkládá Autonomní oblast Vnitřní Mongolsko. Město zároveň leželo na kupecké cestě, proto se zde zastavovaly velbloudí karavany po cestě dál na sever.
Po příletu se vydáte do hotelu a pak už vás čeká výlet do Yungangských jeskyní, které jsou vyhloubené do pískovcového útesu a jsou považovány za jeden z nejvěhlasnějších výtvorů budhistického umění. Komplex tvoří 53 jeskyní, které, společně s více než 51 000 sochami vytvořila z pískovce armáda přesahující počet 40 000 dělníků pod dohledem buddhistických mnichů v letech 453-494 n.l. za vlády dynastie Wei. Velikost soch se pohybuje od 2 centimetrů do 17 metrů (nejvyšší socha Buddhy se nachází v páté jeskyni) a jsou opatřeny anglickými popisky.
Po prohlídce se návrat zpět do Datongu, kde si prohlédneme buddhistický chrám Huayan a 49 m dlouhou zeď Devíti draků. Jedná se o nejstarší a největší glazovanou zeď v Číně, která byla postavena před více než 600 lety a je dokonce asi tři krát větší než zeď v parku Behai v Pekingu. Původně byla přední stranou královského paláce a na její glazované skladbě najdete plasticky vytvarované, v oblacích bojující a dovádějící draky v pěti barvách. Návrat do hotelu.

2. den: Datong > Pingyao (snídaně, oběd)
Ráno nasednete na vlak a čeká nás cca 7 hodinová cesta do starobylého městečka Pingyao , které se nachází v severovýchodní části země, v provincii Shan Xi. V roce 1997 bylo zařazeno na seznam světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Je totiž svědkem tisícileté tradice čínského myšlení a rozvoje kultury, společnosti i náboženství.
Po příjezdu do města se rovnou vydáme na prohlídku centra. Jeho stěžejní část pochází z období dynastií Ming a Qing (Čching). Největším lákadlem starého města jsou monumentální hradby, jejichž základem byl původně hliněný val vystavěný v 8.–9. století př.n.l, který byl kolem r. 1370 obestavěn cihlovým zdivem. Na hradbách se také nachází 72 věží!. Po prohlídce města se vydáme do hotelu, kde se ubytujete.

3. den: Pingyao (snídaně, oběd)
Po snídani se vydáte na intenzivní prohlídku staré části města s jeho tradičními domy obchodníků, nádhernými starými chrámy v čele s více než tisíc let starým chrámem Zhenquo (Čen-čchuo), v jehož objektu se nachází síň Desetitisíce Buddhů, označovaná za třetí největší dřevěnou stavbu v Číně. Centru města a hlavní městské třídě dominuje nejvyšší stavba staré zástavby – 18,5 m vysoká Městská věž, z jejíhož vrcholu je možno přehlédnout střechy téměř celého starého městečka.
Odpoledne nás čeká další zajímavost - navštívíte domy vytesané žlutých hliněných svahů. Ještě v roce 2012 zde žilo na 30 mil. obyvatel!
Později odpoledne, při cestě zpět do hotelu, ještě navštívíte buddhistický chrám Shuanglin.

4. den: Pingyao - Taiyuan - Xi´an (snídaně, oběd)
Po snídani se vydáte na prohlídku první oficiální čínské banky - Rishenchang ze 17. stol. Díky tomuto počinu se stalo Pingyao na dlouhé roky finačním centrem Činy.
Dále vás čeká cesta do cca 100 km vzdáleného města Taiyuan, kde si prohlédneme chrámový komplex Jinxci z 10. stol. Nakonec se vypravíte na vlakové nádraží a už vás čeká jen cesta do Xi´anu.

  
   

   

Nezávazná objednávka zájezdu 07.03.2018-14.03.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena celkem za os.ve 3* hotelu (63 250,- Kč)   osob  
Cena celkem za os.ve 4* hotelu (65 990,- Kč)   osob  
Volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

SUPER TIP: 5* ALL INCLUSIVE ZA CENU POLOPENZE!
SUPER TIP: 5* ALL INCLUSIVE ZA CENU POLOPENZE!
Mauricius
Maritim Resort & Spa Mauritius
16.04.2018-28.04.2018
All inclusive, pravidelná letecká linka

 69900,- Kč
APRIL COUPLE OFFER: Trou Aux Biches
APRIL COUPLE OFFER: Trou Aux Biches
Mauricius
Trou aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa
01.04.2018-08.04.2018
Se snídaní,

 29950,- Kč
Chilské dobrodružství: Santiago – Atacama – Patagonie
Chilské dobrodružství: Santiago – Atacama – Patagonie
Chile

23.02.2018-06.03.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 86980,- Kč
Srílanské delikatesy
Srílanské delikatesy
Srí Lanka
Weligama Bay Resort
05.11.2018-14.11.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 59990,- Kč