Unikátní Čína - za přírodou a lidmi do vzdálených koutů s českým průvodcem Zájezdy Čína - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Čína

název zájezdu: Unikátní Čína - za přírodou a lidmi do vzdálených koutů s českým průvodcem


Země:
 
Čína
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za přírodou, za památkami, za gastronomií
Strava: Polopenze, Plná penze, Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 19.09.2018
Konec zájezdu: 30.09.2018
Počet nocí: 10
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
115 990,- KčCena pobytu za os. ve dvoulůžkovém pokoji
1 490,- KčVolitelné připojištění (storno, zavazadla atd.)

Cena zahrnuje:
 
- mezinárodní i vnitrostátní letenky (Praha-Chengdu-Lijiang-Kunming-Guilin-Hongkong-Praha) vč. letištních tax a poplatků v optimální knihovací třídě
- ubytování ve 3* hotelech se snídaní a 1x v horské ubytovně v Tiger Leaping Gorge, např:Aviation Hotel Chengdu, Qian Xue Lou Hotel Lijiang, Tiger Leaping Gorge: Tea & Horse Guesthouse, Fubo Hotel Guilin Yangshuo: Mountain Retreat, Metropark Hotel Kowloon - Hong Kong
- další stravování dle programu
- transfery
- výlety a asistence s českým průvodcem
- všechny vstupy do památek a povolení
- základní zdravotní pojištění do zahraničí
- vízum do Číny
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
- spropitné
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) – 1490,- Kč

Poznámka:
 
Poznávací zájezd do odlehlých míst čínského venkova.
V Sečuánu poznáte leshanského Buddhu, projdeme se po starobylém Lijiangu, který je branou do oblasti zvané Shangri-La a jehož historie sahá více jak 800 let nazpět. V Soutěsce skákajícího tygra spatřímte opravdové horské velikány, ale i noční nebe poseté myriádami hvězd. Guilin a Yangshuo nás zase odmění pitoreskní krajinou, kterou protéká půvabná řeka Li a své putování zakončíme v moderním a kosmopolitním Hongkongu, než se vydáme na cestu domů.


Pozn: našim klientům se snažíme poskytnout autentický a doslova hmatatelný zážitek z cest. V při našich cestách tedy neprožijete dovolenou za sklem microbusu, ale každé místo si "pěkně po svých projdeme" a všemi smysly "ochutnáme".
Při porovnávání se zájezdy ostatních CK, se na tuto skutečnost dobře informujte. Stále častěji se totiž setkáváme s informacemi od klientů, že při podobném zájezdu byly např. výlety vlastně jen projížďky autobusem.


  

Další termíny


19.09.2018 - 30.09.2018 12 dní od 115 990,- Kč Min. počet osob pro realizaci: 6 

program zájezdu


1. den: ODLET
 Čína

Setkání skupiny s průvodcem na letišti v Praze a společný odlet do Chengdu.

  

2. den: CHENGDU
 Čína

Po příletu přivítání na letišti naším místním partnerem. Společný transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne, po nezbytném odpočinku, se vydáme na procházku po bližsím okolí a na večeři.

Chengdu je hlavním městem provincie Sečuán a známé také pod názvem Tian Fu Zhi Guo - Nebeský stát a jedním z jeho atrakcí je chovná stancie Pandy velké.

  
   

   

3. den: CHENGDU - LESHAN
 Čína

Dnes se po snídani vydáme do chovné stanice pand velkých, kde spatříme tyto nádherná a bohužel kriticky ohrožená zvířata. Dalším zážitkem bude návštěva Leshanu, kde se ukrývá Velký kamenný Buddha. Jedná se o největší kamennou sochu Buddhy na světě, je vytesán ve skále a jeho výska je neuvěřitelných 71m. Socha vznikla v 8. stol. Kolem něj je více jak 90 dalších soch a svatyní. Oběd. Pozdě odpoledne návrat do hotelu v Chengdu a společná večeře.

  
   

   

4. den: CHENGDU - LIJIANG - SHANGRI-LA
 Čína

Ráno odjedeme na letiště a odletíme do Lijiangu. Po příletu nás vyzvedne řidič a vydáme se směrem k tibetským hranicím do Tiger Leaping Gorge - Soutěsky skákajícího tygra, kterou protéká divoká řeka Yangtze a nad kterou se tyčí až 5596 m vysoké Sněžné hory Nefritového draka a hory Haba Xueshan. Tiger Leaping Gorge je také jednou z nejhlubších soutěsek na světě. Toto vše z ní dělá asi jedno z nejkrásnějších míst v přírodě, které během našeho pobytu v Číně navštívíme. Ještě než dorazíme do soutěsky se zastavíme se ve vesnici Shigu Zhen – Vesnice kamenného bubnu, pojmenované podle mramorové desky ve tvaru bubnu, stojící v Prvním ohybu řeky Yangtze. V této nezapomenutené krajině nás čeká 60-70 min plavba na lodi. Pak se již vydáme do soutěsky. Ubytování v malé ubytovně uprostřed soutěsky, kterou provozují místní z etnika Na Xi. Dnes a zitra budeme mít dostatek času a příležitostí trekovat nebo podnikat pohodové vycházky v této nádherné a fotogenické přírodě. Přenocování.
Pozn: kdo bude mít chuť a sílu, může se vydat na několika hodinový trek směrem k ubytovně. Cesta vede takřka panenskou přírodou nad řekou, s nádhernými výhledy na Yangtze a okolní hory.

  
   

   

5 den: SHANRI-LA - LIJIANG
 Čína

Dnes se vrátíme zpět do Lijiangu. Odpoledne a večer budeme mít čas na procházky po kouzelném starém městě. Zde si budete připdat jako v úplně jiném světě, dřevěné domky s černými taškami, úzké uličky, kavárny a restuarace, místní z etnika Na Xi... jako kdybyste se vrátili o 1-2 století zpět.

Lijiang je starobylé město v Číně. Nachází v západočínské provincii Yunnan, na yunnansko-guizhouské planině, v nadmořské výšce 2400 metrů. Město Lijiang bylo založeno ve 13. století našeho letopočtu. Bylo významným obchodním a strategickým centrem celé oblasti. Město leží na říčním systému Nefritové řeky, proto zde bylo vybudováno více jak 354 mostů. Nádherné prostředí města dokreslují zachované červeně vydlážděné uličky a tradiční domy. Nejzachovalejší částí města je ulice Sifang, která se nachází přímo v centru. Zajímavým místem je také dvůr Mu, který byl vybudován již ve 13. století a byl sídlem dědičného úřadu klanového vůdce z rodu Mu.

  
   

   

6. den: LIJIANG
 Čína

Dnes se polečně výdáme na celodenní výlet na Yulong Xueshan - úchvatnou pětitisícovou Sněžnou horu Nefritového draka. Do zhruba do 3800 m.n.m, na Louku jaků, nás vyveze malá lanovka (bude to trochu adrenalin). Zde naskytne nádherný výhled do okolní krajiny, vysoké hory, prohléneme si pagodu a to vše za dozoru místních jaků a konů. Na cestě zpět navštívíme lámaistický klášter Yufeng na úpatí hory Nefritového draka. Nakonec se vypravíme do vesnice Baisha, kde žije etnická menšina. Odpoledne návrat zpět do Lijiangu.

  
   

   

7. den: LIJIANG - GUILIN
 Čína

Transfer na letiště, odlet přes Kunming do Guilinu, který leží na jedné z nejpůvabnějších čínských řek - Li. Po příletu transfer a ubytování v hotelu.
Guilin, je město s překrásnou typickou čínskou krajinou, která vypadá přesně tak, jak ji znáte například z mnoha čínských filmů. Zdejší krajina je ideální především pro všechny romantiky a fotografy. Nejlepším a turisticky nejoblíbenějším způsobem, jak zblízka obdivovat krásy místní kopcovité krajiny, je plavba lodí po řece Li z Guilinu do městečka Yangshuo, která nás čeká zítra.


  
   

   

8. den: GUILIN - YANGSHUO
 Čína

Dopoledne se vydáme lodí po kouzelné řece Li do Yangshuo. Během cesty (83 km) budeme proplouvat mezi vápencovými homolemi, které jsou pro tuto krajinu příznačné.
Plavba z Guilinu do Yangshuo je jako poslední dílek skládačky, bez něj výsledný dojem a zážitek nebude nikdy úplný. Plavba vede krásnou krajinou s malými vesničkami a plovoucími rybařskými osadami, kolem rýžových polí s pasoucími se vodními buvoly a hlavně mezi stovkami různých krasových kopců porostlých bujnou tropickou vegetací. Některé z nich mají název jako „Skála sloního chobotu“, „Skála zápasícího kouhouta nebo „Skála dvou draků hrajících si ve vodě“.
Až dorazíme do Yangshuo, doveze nás řidič do hotelu a odpoledne se společeně vydáme na procházku městečkem s mnoha tržišti, restauracemi a kavárnami. Zvláště hezké je posezení přímo u řeky, pozorovat rybáře s kormorány a užívat si idilický večer.

  
   

   

9. den: YANGSHUO
 Čína

Po snídani se vydáme na lehký cyklistický výlet. Po asi 40 min přijedeme k řece Yulong, přímo naproti známé Měsíční hoře, kde na nás budou čekat bambusové vory a vydáme se na 8 km plavbu po řece zpět směrem k Yangshuo. Odpoledne se vypravíme k prastarému stromu Banyan.

  
   

   

10. den: YANGSHUO - GULIN - HONG KONG
 Čína

Návrat do Guilinu, cestou se však jestě zastavíme u Fubo Hill a navštívíme Přírodní Park sedmi hvězd, který je pojmenován po příběhu o sedmi vrcholech hory Qixing, na které tyto hvězdy dopadly z oblohy. Jsou zde krásné kopce, říčky, jeskyně a velké balvany. Později přejezd na letiště a odlet do Hong Kongu. Po příletu transfer do hotelu.

  
   

   

11. den: HONG KONG
 Čína

Z původní malé rybařské vesničky z 18 stol. se během dvou století stala pulsující metropole, s mrakodrapy ve finanční čtvrti, rušným přístavem i tradičními čtvrtěmi, kde žíjí čínské, indické, pakistánské a mnohe další komunity z celého světa.
Čeká nás výlet na Hong Kong Island, kde se vydáme Victoria Peak s ohromujícím výhledem na Hong Kong, rybářskou vesnici Aberdeen a Repulse bay s písečními plážemi (v ceně nění zahrnuta jízda lodí 10 USD/os a Peak Tram na Victoria Peak 5 USD – platba na místě). Po obědě se vydáme na další část výletu, během kterého poznáte jinou část Hongkongu – Kowloon s jeho nefalšovanou asijskou tváří. Navštívíte chrám Wong Tai Sin, Kowloon Walled City Park, Jade Market a další místa. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

Více o Honkongu si můžete přečíst v našem článku na lidovky.cz v sekci Cestování > Exotika.

  
   

   

12. den ODLET
 Čína

Snídaně
Přesun na letiště a odlet do Prahy.

  

Nezávazná objednávka zájezdu 19.09.2018-30.09.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena pobytu za os. ve dvoulůžkovém pokoji (115 990,- Kč)   osob  
Volitelné připojištění (storno, zavazadla atd.) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Srílanská esence
Srílanská esence
Srí Lanka

18.11.2018-26.11.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 58990,- Kč
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka

24.09.2018-05.10.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 69990,- Kč
Expedice Východní Afrika
Expedice Východní Afrika
Keňa

18.08.2018-29.08.2018
Dle programu,

 59990,- Kč
Dalmácie De Luxe
Dalmácie De Luxe
Chorvatsko
Admiral Grand Hotel
16.05.2018-20.05.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 17800,- Kč